15

Monday, October

Kancelaria adwokacka Kraków i kancelaria notarialna Opole

Ustawy pod wybory
 /  / Ustawy pod wybory
Ustawy pod wybory

Ustawy pod wybory

Ustawy pod wybory
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Okres przed wyborami zawsze jest bardzo napięty, szczególnie jeśli chodzi o działania polityczne. Politycy robią wszystko by tylko wzbudzić zainteresowanie obywateli.

W zasadzie powiedzieć należy, że tak duża liczba ustaw jaką publikuje się przed wyborami, nie jest nawet ustawiana przez wiele kolejnych tygodni. Możliwość utraty wysokiego poselskiego czy też senatorskiego wynagrodzenia bardzo skutecznie wpływa na polityków, którzy w końcu biorą się do pracy. Tym sposobem, w czasie ledwie kilku tygodni ustawiane są ustawy, na które czekaliśmy latami. Politycy zawsze starają się to wszystko rozłożyć w czasie w ten sposób, by przed wyborami pojawiły się kluczowe ustawy. Co nam rząd zaproponował tym razem?

Przez wiele lat prezydent miasta Łódź mocno walczył o wprowadzanie dodatkowego dnia wolnego w postaci dnia Trzech Króli, który ma miejsce na początku stycznia. Rząd zawsze twierdził, że kalendarze dla firm 2011 się za bardzo przez to zmienią i dla rządu będą to kolejne miliony wydane na zapewnienie dnia wolnego. Oczywiście przed wyborami to wszystko przestało mieć jakiekolwiek znaczenie. Rząd zaproponował nową ustawę, dzięki której Trzech Króli będzie dniem wolnym od pracy. Zatem kalendarzyki 2011 w firmach muszą przejść bardzo poważne zmiany i to nie tylko w postaci wprowadzenia nowego dnia wolnego, ale również odebrania pracownikom opcji odzyskiwania dnia wolnego, w momencie gdy święto przypada na sobotę. To taki mały szczegół, o którym jednak obywatele oraz przedstawiciele rządu całkowicie zapomnieli.

To nie ostatnia ustawa, która powstała w obliczu zbliżających się wyborów. Czy nie zaskoczyła was szybkość, z jaką zlikwidowano sklepy z dopalaczami? To zaskoczyło wszystkich i nie było przeprowadzone do końca zgodnie z przepisami prawa. Przedstawiciele sklepów, które zajmowały się dopalaczami, twierdzą, że taka akcja była polityczna i wiele w tym racji. Oby tylko obywatele nie musieli ponosić kosztów politycznych decyzji.

Tags: docieplenie granulatem Radom, etykiety inspekcyjne na zamówienie, plisy Oświęcim, firma otwierająca sejfy awaryjnie - Warszawa, wałki pa66, Fotoprzekaźnik Sick, durobet ceny, Fotodepilacja Żary, onlynails cennik, złomowanie auta tarnobrzeg, Tynk mozaikowy Lakma

About the author:

Related posts
Szybkoschnąca Lakierobejca dekoracyjna film instruktażowy - akcesoria do łazienki Apavisa - depilacja laserowa n25 - salon kosmetyczny N25